Pracownia

Pracownia architektoniczna Foroom sp. z o. o. jest firmą działającą na rynku od 2005 roku. Zajmujemy się przygotowywaniem wielobranżowej dokumentacji projektowej, sporządzamy analizy przydatności terenów dla potrzeb inwestycyjnych, pełnimy nadzory autorskie nad realizowanymi projektami.

Firma realizuje projekty o bardzo zróżnicowanej skali i tematyce. Są to projekty budownictwa wielorodzinnego, budynków biurowych, użyteczności publicznej, a także duże projekty przemysłowe oraz energetyczne. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, klika lat temu rozszerzyliśmy nasz zakres usług o projekty wnętrz oraz fit-out dla powierzchni mieszalnych PRS oraz powierzchni biurowych. Posiadamy duże doświadczenie we współpracy z Generalnymi Wykonawcami, od początku naszej działalności działamy w projektach typu Design & Build. Zespół projektowy składa się z grona 20 projektantów, głównie architektów, wspartego przez współpracujące z nami biura inżynierskie. 

Naszym atutem jest zaawansowane wykorzystanie w projektach technologii BIM (Building Information Modelling) polegającej na trójwymiarowym modelowaniu informacji o budynku. Nowa technologia umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach. Upraszcza także sam proces projektowy, poprzez możliwość testowania w świecie wirtualnym rozmaitych wariantów i schematów, w celu wybrania optymalnego. Taki sposób projektowania daje duże korzyści inwestorowi oraz wykonawcy (kontrola i analiza kosztów budowy oraz eksploatacji). W biurze wykorzystujemy aplikację BIM – program Revit firmy Autodesk. 

Przy wielu projektach służymy wsparciem w procesie uzgodnieniowym, starając się pomóc naszym klientom przejść przez długi, biurokratyczny proces wszelkiego rodzaju zatwierdzeń i pozwoleń. Oprócz uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę, z sukcesem udało nam się procedować wydanie decyzji ZRiD, decyzji środowiskowych, warunków zabudowy, zmian w planie miejscowym oraz certyfikacji energetycznej.

Zespół

Bartłomiej Grotte

Architekt / Prezes Zarządu – w 2003 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2005 roku założył FOROOM.

Rafał Jedliński

Architekt / Wspólnik  – w 2004 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Nagrodzony nagrodą architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego, praktyka zawodowa w biurze prof. Andrzeja Kicińskiego oraz wiedeńskiej pracowni CoopHimmelb(l)au. Współzałożyciel Foroom sp. z o.o.

Maciej Pędzich

Architekt / Wspólnik. W 2003r ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W latach 2006-2008 zdobywał doświadczenie w pracowniach PLM Architects oraz Carr, Cotter & Naessens Architects w Cork, Irlandia. Z Foroom związany od 2008r.

Konrad Waligóra

Architekt / Wspólnik  – w 2009 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej. Pracuje w Foroom od 2009 roku.

Karolina Konopka

Architekt – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracuje w Foroom od 2020 roku.

Zuzanna Jędrzejewska

Architekt – w 2016 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Foroom od 2017 roku.

Małgorzata Grychtol

Architekt – w 2017 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W Foroom od 2016 roku.

Agnieszka Misztela-Taube

Architekt – w 2013 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Foroom od 2018 roku.

Dawid Jarosz

Architekt / BIM Manager – w 2017 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Laureat licznych konkursów architektonicznych. Doświadczenie zdobywał w pracowni Kuryłowicz & Associates.

Aleksandra Bakiera

Asystentka architekta – w 2018 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracuje w Foroom od 2019 roku.

Aleksandra Dziubiela

Asystent architekta – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracuje w Foroom od 2020 roku.

Piotr Zalewski

Architekt – w 2017 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Pracuje w Foroom od 2020 roku.

Jan Polski

Asystent architekta – studiuje na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Foroom od 2018 roku.

Hanna Dziwulska

Asystentka architekta – W 2020 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracuje w Foroom od 2019 roku.

Albert Wąsowski

Asystent Architekta – Absolwent wydziału architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Pracuje w Foroom od 2022 roku.

Kasia Nowak

Architekt – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracuje w Foroom od 2022 roku.

Pracowali u nas

Maria Śmigielska, Łukasz Nowatkowski, Jan Gałecki, Jolanta Szepanik, Elżbieta Żóławska-Sobczyk, Aleksandra Fidelus, Ewa Rosińska, Joanna Biedna, Joanna Papierz, Marek Kiełbasa, Martyna Trzęsicka, Marek Kraszewski, Roman Malka, Sylwester Podulka, Aneta Daniluk, Tadeusz Szaraniec, Magdalena Siwiec, Jakub Kasprzyk, Ewelina Gurczyńska, Eugeni Frankowski, Wojciech Szopiński, Małgorzata Behague, Kamil Machelak, Magda Pawełczak.