Biblioteka w Klembowie

Zaprojektowana Biblioteka Publiczna w Klembowie znajduje się centralnie w południowej części działki – na terenie zielonym. Budynek składa się z trzech brył, które są połączone parterowym łącznikiem. W łączniku znajduje się wielofunkcyjny hol, który pełni funkcję recepcji oraz przestrzeni ekspozycyjnej.

Budynki posiadają spadziste dachy, a ich elewacje wykonane są z białego tynku, drewna, blachy oraz płyt włóknocementowych. Dzięki rozczłonkowaniu brył, budynek harmonijnie wpisuje się w krajobraz i ład przestrzenny otaczającej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. W dwóch bryłach, z odsłoniętą we wnętrzu więźbą dachową, znajdują się wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci. Pomiędzy nimi znajduje się taras wielofunkcyjny, kierujący wzrok na okoliczną dominantę widokową – wieżę kościoła pod wezwaniem św. Klemensa oraz na przestrzeń rekreacyjną i rzekę Cienką.

Trzecia bryła, dwukondygnacyjna, mieści wielofunkcyjną salę na spotkania autorskie oraz pomieszczenia pomocnicze na parterze. Drugą kondygnację stanowi nieużytkowe poddasze, pełniące funkcję przestrzeni technicznej.

Projekt Biblioteki Publicznej w Klembowie jest nowoczesny, funkcjonalny i harmonijnie wpisuje się w otoczenie. Elewacje wykonane z różnorodnych materiałów dodają obiektowi oryginalności i charakteru, a taras wielofunkcyjny zapewnia użytkownikom piękne widoki i dodatkową przestrzeń rekreacyjną.